Jak uchronić sienie i swoją rodzinę przed grypą i przeziębieniem?

leczenie grypy

Nie oszukujmy się grypa to nie jest wcale lekka choroba.

Owszem teraz nie jest śmiertelna, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu, ale i tak jej objawy są bardzo poważne. Zwłaszcza dla dzieci, które mogą najpierw zachorować na grypę a później z tego może się wywiązać jeszcze poważniejsza choroba, jak choćby zapalenie płuc. Dlatego powinniśmy robić wszystko, żeby zarówno swoje dziecko, jak i siebie uchronić przed grypą.

Oczywiście najlepszą prewencyjną metodą walki z grypą jest szczepionka.

Kiedy się zaszczepimy możemy być pewni, że tej zimy grypa nas ominie. Warto zaszczepić także swoje dziecko lub dzieci, bo to je zabezpieczy. Jednak oczywiście nie wszystkie dzieciaczki taką szczepionkę mogą przyjąć, choćby ze względu na wiek. W razie braku szczepienia musimy posiłkować się innymi metodami. Musimy dbać o siebie i resztę rodziny, żeby nikt na grypę nie zachorował. Najlepiej brać witaminy. Zacząć należy już jesienią, aby zbudować odporność i przygotować organizm na ewentualną walkę z zarazkami, które mogą go zaatakować w zimnych, jesiennych i zimowych miesiącach.

Niestety problem polega na tym, ze nawet jeśli zabezpieczymy się przed grypą wcale nie jest powiedziane, że nie dopadnie nas przeziębienie. Nie jest ono tak niebezpieczne, ale jest zdecydowanie nieprzyjemne. Kaszel, katar, gorączka, ból mięśni, głowy, osłabienie i zmęczenie. Nie jesteśmy bardzo chorzy, ale czujemy się podle i nie mamy siły na nic. Jedyne co możemy zrobić to brać leki i leżeć pod kołdrą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *