Regeneracja wątroby

regeneracja wątroby

Regeneracja wątroby. Aby poczuć się lepiej i zdrowiej

Wątroba jest organem wewnętrznym, który słynie ze swoich niesamowitych możliwości regeneracyjnych. Jest to jedyny narząd, który potrafi się odbudować nawet przy bardzo dużym zniszczeniu. Dlatego regeneracja wątroby jest dość łatwa, ale warto samemu o nią dbać i nie zmuszać jej do niepotrzebnego wysiłku. Wątroba jest w stanie się zregenerować ale istnieją choroby, które powodują nieodwracalne zmiany w wątrobie, jak np. marskość wątroby.

Codziennie ludzie dostarczają do swojego organizmu wiele toksyn, często robiąc to nieświadomie. Wysoce przetworzone pożywienie bogate w konserwanty, wzmacniacze smaku, barwniki itp. zawiera bardzo dużo toksyn. Nie inaczej jest z naszym otoczeniem i coraz bardziej zanieczyszczonym powietrzem. Alkohol w dużych ilościach też nie jest przyjacielem wątroby. Zbyt dużą ilość toksyn wykryje Test Obciążeń Organizmu. Przeciążona toksynami wątroba lub uszkodzona w jakiś inny sposób zaczyna gorzej działać, przez co nie usuwa szkodliwych substancji. Coraz więcej toksyn gromadzących się w organizmie może uszkodzić kolejne organy wewnętrzne i narządy. Dlatego należy zadbać o wątrobę. Regeneracja wątroby jest ważna, gdyż jest ona jednym z ważniejszych elementów chroniących cały nasz organizm.

Regeneracja wątroby – co jej zaszkodzi?

Oprócz toksyn, które w obecnych czasach są wszędzie istnieje jeszcze wiele czynników, które szkodzą wątrobie. Nieodpowiednia dieta, bogata w tłuszcze bardzo szkodzi wątrobie i może doprowadzić do jej stłuszczenia. Inne czynniki to oczywiście otyłość, zażywanie dużej ilości leków i innej chemii jak i czynniki takie jak nikotyna czy stres. Jak widać uniknięcie wszystkich czynników, które źle wpływają na wątrobę nie jest proste, a nawet niemożliwe. Wykonaj Test Obciążeń Organizmu, a dowiesz się, czy regeneracja wątroby jest ci potrzebna.

Nasz organizm sam daje nam do zrozumienia, że coś jest z nim nie tak wystarczy, że zaważymy te sygnały. W przypadku problemów wątroby jest to ból po prawej stronie brzucha, ucisk czy uczucie rozpierani wątroby. Problemy z trawieniem, częste zaparcia i uczucie pełności jak i nudności. Są to podstawowe objawy wskazujące na problemy wątroby. Wtedy właśnie regeneracja wątroby jest jak najbardziej wskazana. Wyżej opisane dolegliwości pojawiają sie zazwyczaj po zjedzeniu czegoś ciężkostrawnego czy po wypiciu alkoholu. Jest to alarm organizmu, po którym należy wykonać Test Obciążeń Organizmu.

Regeneracja wątroby

Ludzka wątroba ma niesłychane zdolności odbudowy i może zregenerować się nawet po 50-cio procentowym uszkodzeniu. Regeneracja wątroby potrzebuje oczywiście czasu i odpowiednich warunków, które sami możemy dla niej stworzyć. Oczywiście człowiek jest w stanie żyć z pomniejszoną wątrobą, ale po co zgadzać się na coś takiego, skoro samemu można pomóc w jej odbudowie. Wystarczy, że zaniechamy na jakiś czas spożywania alkoholu i zastanowimy się nad tym, co i jak jemy. Przyda się także wykonanie Testu Obciążeń Organizmu i zastosowanie się do poleconej kuracji jak i picie dużej ilości wody. Woda ma właściwości oczyszczające i w dużych ilościach wypłukuje toksyny, z którymi nie jest sobie w stanie poradzić osłabiona wątroba. Warto raz na 2 lata zrobić USG Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *