Chemioterapia a włosy i peruki

Zdrowie

Chemioterapia w znacznej części przypadków wiąże się z utratą włosów. Stosowana w leczeniu onkologicznym chemia niszczy komórki rakotwórcze w organizmie, jednak wiąże się z wieloma skutkami ubocznymi. Łysienie wpływa niekorzystnie na sferę psychiczną, o którą należy szczególnie dbać w tak trudnym czasie. Rozwiązaniem mogącym wpłynąć na ponowny wzrost samooceny jest noszenie peruki. W artykule radzimy, jaki rodzaj peruk sprawdzi się dla osób w trakcie leczenia onkologicznego.

Peruki syntetyczne – czy warto?

Dostępne współcześnie peruki charakteryzują się wysoką jakością i widoczną dbałością o najmniejsze detale. Producenci inspirują się trendami fryzjerskimi i uwzględniają je w tworzeniu peruk. Peruki syntetyczne są nieco tańsze od peruk naturalnych. Zaletą jest duży wybór kolorów i fryzur. Możemy zdecydować się na peruki blond, brązowe, rude czy odważniejsze wariacje kolorystyczne. Tego typu peruki nie zawsze okażą się odpowiednie dla osób w trakcie chemioterapii. Pacjenci onkologiczni po utracie włosów często mają uwrażliwioną skórę głowy, która może zostać podrażniona przez czepek wykonany z siateczki.

Peruki naturalne – najlepszy wybór przy chemioterapii

Peruki z prawdziwych włosów najlepiej odwzorowują wygląd włosów własnych. To najdroższy ze wszystkich rodzajów peruk, jednak za ceną stoi precyzyjne wykonanie. Przy prawidłowej pielęgnacji i przechowywaniu naturalne peruki damskie mogą posłużyć nam nawet do 4 lat. Największy komfort w noszeniu zapewnią peruki z czepkiem z elementami mikroskóry, czyli materiału imitującego prawdziwą skórę. Bez względu na to, czy wybieramy czarne, brązowe czy blond peruki, warto postawić na model, w którym będzie nam wygodnie. Peruki naturalne można pielęgnować przy użyciu szamponów i odżywek do włosów suchych i zniszczonych. Włosy naturalne nadają się do farbowania i tonowania, co sprawdzi się w szczególności przy odcieniach blond.

Wybierz zaufanego producenta

Pacjenci onkologiczny kupując perukę powinni szukać sprawdzonych producentów. Dzięki temu mamy większą pewność na otrzymanie produktu wysokiej jakości, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Profesjonalna peruki medyczne oferuje sklep Hairly. Poza dobrą jakością wykonania znajdziesz tam produkty w zgodzie z najnowszymi trendami, takie jak peruka blond czy ombre. Do wyboru są peruki naturalne z włosów różnego pochodzenia, między innymi słowiańskiego, brazylijskiego i europejskiego. Postaw na model, w którym będziesz czuła się pięknie, a twoja pewność siebie wzrośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *