Erotyka dla seniora?

Zdrowie

 

Seks jest dla wszystkich, dlatego seniorzy również mogą czerpać z niego radość – szczególnie, że bardzo korzystnie wpływa na zdrowie. Rzesze naukowców potwierdzają, że aktywność seksualna ma ogromny wpływ na utrzymanie sprawności, reguluje ciśnienie krwi, zapobiega zawałom, uodparnia organizm, ale też odpręża i relaksuje. Warto wspomnieć, że seks wzmacnia więzi, dzięki czemu daje nam również poczucie bezpieczeństwa przy drugiej osobie.

Opowiadania erotyczne dla seniorów

Aby pomóc sobie jeszcze bardziej rozkoszować się seksem warto sięgnąć po opowiadania erotyczne, które pobudzają wyobraźnię. Czytanie sprawi, że staniecie się bardziej odważni, szczególnie, jeśli mieliście dłuższą przerwę od tego rodzaju aktywności i czujecie się dość nieswojo. Bez obaw, wystarczy trochę się zaczytać, aby poczuć, że historie erotyczne wyzwalają w Was niesamowite emocje i przyciągają dziwną energię. Nie bójcie się tego podniecenia, które subtelnie Was łaskocze.

Nie przestawajcie czytać. Seks to, naprawdę, zupełnie normalna sprawa i starsi ludzie też to robią i czerpią z tego radość. Ważnym jest, abyście słuchali siebie i nie robili niczego na siłę, aby się nie zniechęcić. Opowieści erotyczne mają Wam pomóc przełamać lody i wprowadzić w miłosne uniesienie.

Seks seniorów. Jak się za to zabrać?

Zacznijcie od delikatnych pieszczot, aby odkryć swoje ciała na nowo i przypomnieć sobie młode lata, kiedy seks był dla Was czymś naturalnym. Zadbajcie o odpowiednią higienę intymną, przygotujcie się, aby nie czuć skrępowania. Przetestujcie te pozycje, które pamiętacie, a jeśli nie czujecie się jeszcze na siłach – dotykiem również sprawicie sobie przyjemność. Wasz komfort psychiczny jest tutaj najważniejszy, dlatego rozmawiajcie ze sobą, informujcie się na bieżąco, jeśli czujecie, że coś jest nie tak.

Warto wzbogacać swoje życie o nowe doświadczenia, nawet jeśli myślimy, że, z uwagi na dojrzały wiek, nic już nas nie zaskoczy. Wręcz przeciwnie. Próbujcie nowych rzeczy, a zobaczycie, że świat ma dla Was jeszcze wiele do zaoferowania. Seks pomoże Wam utrzymać sprawność i ochroni przed chorobami. Nie ma nic piękniejszego niż uprawianie seksu z miłości, a nie z przymusu. Pielęgnujcie w sobie te uczucia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *