Uwaga, grypa i przeziębienie!

pediatra warszawa

Okazuje się, że kiedy zbliża się zima jesteśmy przerażeni.

Przede wszystkim tym, że możemy zachorować na grypę lub złapać przeziębienie. Nikt z nas tego nie lubi, a ci którzy mają dzieci nie lubią tego podwójnie, bo nie tylko sami mogą zachorować, ale zachorować mogą ich pociechy a to jest bardzo nieprzyjemne. Gorączka u dzieci może przerodzić się w coś bardzo poważnego, a przeziębienie może spowodować nawet zapalenie oskrzeli czy płuc, a zwykła, niby niegroźna grypa jest przecież chorobą, na którą jeszcze nie tak dawno umierano.

Dlatego warto zrobić wszystko, aby przeziębienia i grypy uniknąć. Najlepiej w ogóle im zapobiec, a jeśli to się nie uda to zniszczyć wszelkie objawy i zabić wirusy i zarazki już na wczesnym etapie.

Warto więc rozważyć szczepionkę. Jest ona bardzo popularną walką z grypą. Nie pozwala się tej chorobie nawet rozwinąć dzięki czemu mamy szansę na uniknięcie wszelkich objawów, które są nieprzyjemne. Są to gorączka, ból mięśni, katar, kaszel, ogólne osłabienie. Kiedy się zaszczepimy jesteśmy w stanie przetrwać całą zimę bez tego.

W przypadku przeziębienia jest trochę inaczej, bo nie możemy go uniknąć.

Czasem nawet nie wiemy kiedy je łapiemy. Warto więc jeść pokarmy, a także zażywać suplementy diety i witaminy, w których jest duża ilość witaminy C. Jest ona w stanie nas przed przeziębieniem uchronić lub przynajmniej złagodzić jego objawy. Dbajmy więc o siebie, pijmy herbatę z cytryną, walczmy z przeziębieniem a będziemy mieli spokojniejszą zimę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *