Popularny zabieg w nowej odsłonie – poznaj mezoterapię Nucleofill

Zdrowie

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg medycyny estetycznej. W zależności od zastosowanego preparatu pozwala na odmłodzenie, nawilżenie, ujędrnienie czy regenerację skóry twarzy. Nucleofill to koktajl do mezoterapii o kompleksowym działaniu odmładzającym: nawilża i liftinguje skórę oraz działa antyoksydacyjnie. Co więcej, można stosować go również profilaktycznie – aby opóźnić procesy starzenia. Na czym polega wyjątkowość tego zabiegu odmładzającego na twarz?

Nucleofill – esencja polinukleotydów

Mezoterapia igłowa to zabieg dobrze znany pacjentkom klinik medycyny estetycznej. Najczęściej można spotkać się z mezoterapią kwasem hialuronowym czy koktajlami witaminowo-peptydowymi. Celem zabiegu zazwyczaj jest nawilżenie i wypełnienie zmarszczek. Bezpośrednie wprowadzenie składników aktywnych w głąb skóry pozwala na osiągnięcie nieporównywalnie lepszych efektów, niż działając powierzchniowo. Zastrzyki dodatkowo stymulują skórę do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, dzięki czemu zabiegi iniekcyjne mają też działanie regeneracyjne.

Mezoterapia Nucleofill to innowacja w dziedzinie redukcji zmarszczek. W preparacie zastosowane zostały zupełnie nowe w medycynie estetycznej składniki – polinukleotydy. Ich głównym zadaniem jest odnowa i bioregeneracja skóry. Pielęgnacyjne działanie tych substancji opiera się na synergii trzech efektów:

  • nawilżenia – polinukleotydy mają zdolność zatrzymywania wody w tkankach – dogłębnie nawilżają skórę oraz poprawiają jej elastyczność i koloryt;
  • biostymulacji – polinukleotydy aktywują receptory membranowe w fibroblastach do produkcji kolagenu typu 1, czego skutkiem jest wzmożona regeneracja, ujędrnienie i lifting skóry;
  • antyoksydacji – polinukleotydy chronią skórę przed działaniem wolnych rodników oraz pomagają naprawić niekorzystne skutki ich działania.

Komu lekarze polecają mezoterapię Nucleofill?

Lekarze medycyny estetycznej z Kliniki Miracki polecają ten zabieg szczególnie osobom, które oczekują naturalnych efektów odmładzania, opartych na wspomaganiu procesów regeneracyjnych skóry oraz działających na przyczyny starzenia, a nie tylko jego skutki. Dlatego z mezoterapii Nucleofill mogą korzystać osoby w różnym wieku. Jest skuteczna w odmładzaniu skóry, ale też sprawdza się podczas zabiegów profilaktycznych, których celem jest opóźnienie efektów starzenia.

Wskazania do zabiegu Nucleofill:

  • pierwsze i płytkie zmarszczki,
  • skóra wiotka i odwodniona,
  • poszarzała i pozbawiona blasku cera,
  • przebarwienia,
  • kondycja skóry pogorszona przez stres, suche powietrze, nadmierną ekspozycją na słońce,
  • delikatna i cienka skóra na dłoniach, w okolicach oczu czy na szyi.

Mezoterapia igłowa – przebieg zabiegu i efekty

Nucleofill ma formę w pełni wchłanialnego żelu o wysokiej lepkości. Wprowadza się go do skóry drogą iniekcji podczas zabiegu mezoterapii igłowej. Zabieg wykonuje lekarz, aplikując preparat w kilku punktach na twarzy przy pomocy bardzo cienkiej igły. Procedura nie jest bolesna, chociaż można odczuwać delikatne mrowienie w trakcie wprowadzania preparatu. Mezoterapia nie wymaga rekonwalescencji. Od razu po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności.

Odmładzanie twarzy z użyciem polinukleotydów zapewnia długotrwałe i bardzo naturalne efekty. Dzięki charakterystycznym właściwościom biochemicznym Nucleofill doskonale nawilża, poprawia elastyczność skóry i liftinguje. Pierwsze rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu i pogłębiają się w ciągu około 6 tygodni. Pełna kuracja to seria 4 zabiegów powtarzanych co 2–4 tygodnie.

Masz więcej pytań na temat zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *