Wpływ mentolu na męską potencję: korzyści i szkody

Urologia

 

Mentol to wyjątkowa substancja pochodząca z olejków eterycznych z mięty pieprzowej. Mięta zawiera go, około 60%, co wyjaśnia smak rośliny. Uzyskuje się go przez destylację z parą wodną.Ten produkt ma wiele przydatnych właściwości i kilka przeciwwskazań. Wielu spiera się, czy mentol ma wpływ na męską potencję i w jaki sposób się to objawia?

Korzyści mentolu dla organizmu mężczyzny

Zastosowanie produktu do celów leczniczych jest dość różnorodne. Dzięki niemu produkowane są leki, które leczą skurcze i bóle stawów. Dobrze radzi sobie z przykrymi dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego, likwidując nudności, zapobiegając wymiotom oraz ogólnie poprawiając funkcjonowanie układu pokarmowego. Odświeżające mentolowe tabletki do ssania są używane na ból gardła. Działają antyseptycznie i przeciwbólowo, pomagają redukować bolesne objawy choroby i eliminować pot. Substancja jest dodawana do produktów o konsystencji pasty, które są stosowane do leczenia i łagodzenia dziąseł.

Produkt jest również używany do produkcji leków nasercowych, eliminują ból serca, dusznicę bolesną, są wytwarzane na bazie mentolu. Czasami, aby wyeliminować problemy natury sercowo-naczyniowej, stosuje się olejek produktu wraz z łagodnym środkiem uspokajającym. Wpływ substancji na erekcję może być pozytywny, jeśli weźmie się pod uwagę związek pracy serca i naczyń krwionośnych z narządami układu moczowo-płciowego. Poprawiając funkcjonalność układu krążenia, mentol poprawia tym samym funkcjonowanie męskich narządów płciowych. Produkt dobrze radzi sobie z chorobami skóry, zwalczając patogenną florę na jej powierzchni. Dlatego jest szeroko stosowany w kosmetologii i medycynie ludowej.

Wpływ papierosów mentolowych na potencję

Każdy chłopiec, który potajemnie zdecydował się spróbować palenia tytoniu, wie, że nie można palić papierosów mentolowych, ponieważ w przyszłości będą problemy ze zdrowiem. Mit ten jest przekazywany z pokolenia na pokolenie, przez co każdy uważa, że substancja wpływa na potencję w skrajnie negatywny sposób. W rzeczywistości naukowcy przeprowadzili liczne badania, podczas których odkryli, że papierosy mentolowe wcale nie wpływają negatywnie na potencję viagra.edu.pl ze względu na ten składnik ale ze względu na zawartość nikotyny. Dlatego bez względu na to, jakiego rodzaju wyrobów tytoniowych mężczyzna użyje, aby zaspokoić swój zły nawyk, wynik będzie taki sam.

Efekt będzie tak zły, jak w przypadku zwykłych papierosów, ponieważ nikotyna w nich:

  • Prowadzi do skurczu naczyń krwionośnych przy pierwszych zaciągnięciach szkodliwego dymu. Jednocześnie dochodzi do głodu tlenowego narządów wewnętrznych, w tym gruczołu krokowego i gonad. Nie otrzymują w pełni składników odżywczych, co prowadzi do zakłócenia pracy narządów i pojawienia się szeregu nieprzyjemnych objawów i zaburzeń.
  • Zakłócony metabolizm i produkcja hormonów, w szczególności testosteronu, który odpowiada za prawidłowe funkcje seksualne. Kiedy w organizmie jest go za mało, człowiek zaczyna odczuwać osłabienie, depresję, obniżoną wytrzymałość i wydolność. Jego potencja jest osłabiona, co objawia się brakiem erekcji, pożądania seksualnego, spadkiem ilości i jakości nasienia.

Na pytanie, czy papierosy mentolowe wpływają na potencję, odpowiedź jest jednoznaczna – tak, ale nie bardziej niż w przypadku innych wyrobów tytoniowych. Jeśli mężczyzna zdecyduje się palić takie papierosy, ucierpi na tym jego erekcja, niezależnie od tego, czy są z filtrem, czy bez. Z tego wynika, że wpływ papierosów mentolowych na potencję będzie, ale nie z powodu substancji aromatycznej, ale z powodu innych szkodliwych produktów powstających w wyniku spalania wyrobu tytoniowego.

Mięta pieprzowa jest doskonałym przeciwutleniaczem, dlatego często jest używana do oczyszczania organizmu ze szkodliwych substancji. Można ją przyjmować wewnętrznie, parząc herbatę ze świeżych lub suchych liści, a także zewnętrznie, wykonując kompresy na oczy (likwiduje czarne sińce pod oczami, łagodzi zmęczenie), stosując, jako środek aromatyczny i łagodzący.

Zewnętrzne użycie rośliny jest absolutnie nieszkodliwe dla męskiego organizmu, ale wewnętrznie należy się z nim obchodzić bardzo ostrożnie. Po eksperymentach naukowych stwierdzono, że długotrwałe stosowanie mięty hamuje produkcję męskich hormonów, w szczególności testosteronu. W efekcie u mężczyzn występowały nieprawidłowości w układzie płciowym, które objawiały się słabą erekcją, obniżonym libido itp.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *