Wkładki ortopedyczne na haluksy

Zdrowie

Wkładki do butów to niezwykle ważny element, który pozwala na korygowanie naszej postawy, a także zmniejsza ból spowodowany różnego rodzaju błędami w nacisku na nasze stopy. W efekcie, odpowiednio dobrane wkładki podniosą jakość naszego życia, a także komfort przemieszczania się i umożliwią całkowitą eliminacje nawet chronicznego bólu. Zacznijmy jednak od postaw, czyli od tego co powoduje, że bolą nas pewne części ciała, gdy chodzimy. Podczas pokonywania dalekich odległości lub też noszenia ciężarów, a to wszystko na dodatek w butach o twardej podeszwie, dochodzi do sytuacji, w której nasze stopy i pięty obstukują się. W efekcie, docierająca do nich energia przekazywana jest na stawy, a nawet na kręgosłup, powodując szereg mikrouszkodzeń. W efekcie, wraz z biegiem czasu dochodzi do kumulacji się tego rodzaju zaburzeń, które mogą przekłuć się w bardzo poważne i niebezpieczne dla nas dolegliwości, objawiające się bólem.

Bóle związane z układem ruchu

Bardzo często samo ból stóp pojawia się także na zasadzie naciągnięcia mięśnia występującego w pięcie, a tym samym utrudnia codzienne czynności, a także wykonywanie czynności zawodowych. Oczywiście, wielu ludzi uważa, że to wszystko jest powodem tego, że nadmiernie chodzą lub zbyt długo stoją i wcale nie przyjmują do świadomości, że najważniejszym problemem jest to, że nie poprawnie poruszają się i mają złą postawę ciała. W momencie kiedy dojdziemy do zrozumienia tej sytuacji, odpowiedzmy sobie na kolejne pytanie: jak poradzić sobie z tym problemem i jak skorygować swoje wady?

 Wkładki ortopedyczne – możliwość zmiany swego ciała

 

Wkładki ortopedyczne są to rozwiązania, które pozwalają na podniesienie komfortu życia poprzez ułatwienie przemieszczania się i korygowanie postawy stopy tak, aby niwelować ból i poprawiać całą naszą postawę ciała. Są one specjalnie zaprojektowane, dlatego też jeżeli kupujemy takie rozwiązania w punktach medycznych czy też aptekach, nie oczekujemy zbyt dużych efektów, a wręcz przeciwnie, możemy narazić się na duże niebezpieczeństwo, gdyż będą one dostosowane do naszej stopy. Jeżeli chcemy zakupić wkładki ortopedyczne, powinniśmy w pierwszej kolejności udać się do specjalisty, który dokona odpowiedniego badania.

 Badanie stóp – jak wygląda?

Będzie ono składało się z dwóch głównych części, to jest pierwszej, w której dojdzie do zwykłej rozmowy na temat tego, z jakim bólem się stykamy i jaki mamy problem związany z naszymi nogami, a także drugiej, czyli od wykonania szeregu pomiarów mających na celu dobrać wkładki idealnie do naszych nóg. Istotne jest też to, że kiedy już takie wkładki zostaną wykonane, to będziemy musieli dostosować buty do nich, a nie odwrotnie, gdyż sposób ich działania zostanie zaburzony. Tak naprawdę możemy spotkać się z kilkoma typami wkładek w zależności od tego, z jakim problemem się stykamy. Mowa tutaj między innymi o wkładkach supinujących, czyli unoszących wewnętrzną część stopy pronującej, czy też ze stabilizacją pięty lub też obciążeniem poszczególnych jej części. Musimy być świadomi, że tego typu rozwiązania są niezwykle istotne w szczególności, gdy stykamy się z problemem, jakim są haluksy.

Czym tak naprawdę są haluksy i jaka jest główna przyczyna ich powstania?

 

Haluksy są to efekty niewyleczonego płaskostopia poprzecznego. W efekcie tego, dochodzi do bardzo poważnych zaburzeń w naszej stopie, które mogą objawiać się w postaci przeniesienia punktów podparcia z pierwszej kości śródstopia z drugą i trzecią. W efekcie dochodzi do rozszerzenia się naszej stopy w części śródstopia, co nie tylko nie wygląda wizualnie zbyt dobrze, ale także powoduje szereg problemów pod kątem poruszania się. Haluksy nie wymagają konsultacji ze specjalistą, aby zauważyć, że doszło do ich pojawiania się. Niemniej jednak, i tak będziemy musieli się do niego wybrać, aby móc rozwiązać ten problem i rozpocząć odpowiednie leczenie. Tak naprawdę istnieje kilka możliwości, w tym nowoczesne, takie jak leczenie za pomocą fali uderzeniowej, lecz będzie ono wymagało szeregu regularnych wizyt, a także wielu działań, aby tego się pozbyć. Możemy także zaopatrzyć się w specjalne wkładki ortopedyczne na haluksy, które podobnie jak wkładki na płaskostopie będą starały się prawidłowo rozłożyć nacisk na stopy po to, aby poradzić sobie z problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *