USG jamy brzusznej – gdzie w Warszawie zrobić takie badanie?

USG

USG jamy brzusznej – gdzie w Warszawie zrobić takie badanie?

USG jamy brzusznej to jedno z najłagodniejszych i najprostszych metod stosowanych w diagnostyce schorzeń jamy brzusznej. Badanie to jest bezpieczne i bezbolesne, więc nie musimy się stresować jego wykonywaniem. Gdzie w Warszawie można zrobić USG jamy brzusznej? Sprawdzamy

USG jamy brzusznej – kiedy należy zrobić?

Jak wskazują eksperci, USG jamy brzusznej zaleca się wykonać wtedy, gdy istnieje podejrzenie dolegliwości, czy też schorzeń jamy brzusznej. Kiedy w takim razie warto zgłosić się na usg jamy brzusznej warszawa? Na pewno profilaktyczne badanie jamy brzusznej powinniśmy wykonywać przynajmniej raz na dwa lata, ponieważ to najlepszy sposób na to, by się ustrzec przed poważnymi schorzeniami i zachować dobre zdrowie. Jednak istnieją też wskazania, które sugerują, by badanie wykonać wcześniej. O czym mowa? Przede wszystkim o ostrym i regularnym występowaniu bólu brzucha, utrudnieniach w wypróżnianiu się, czy długotrwale utrzymującej się gorączce, której przyczyna jest nam nieznana. Na tym jednak nie koniec, ponieważ na badanie warto się zdecydować, gdy wyczujemy guzy w jamie brzusznej, gdy zauważymy u siebie długo utrzymujące się powiększenie obwodu brzucha lub gdy w moczu zaobserwujemy krwawienie. Nie wolno również lekceważyć częstych wymiotów, biegunki oraz problemów z trawieniem.

USG jamy brzusznej  – gdzie w Warszawie robią tego typu badanie?

Warszawa to jedno z miast, w których nie brakuje państwowych placówek zdrowia. To zwykle tutaj zgłaszamy się,  gdy chcemy wykonać jakiekolwiek badania. Czy w tym przypadku również możemy liczyć na fachowe wsparcie? Czy wykonają nam tutaj USG jamy brzusznej? Nie jest to pewne, ponieważ w publicznych placówkach zdrowia często mamy do czynienia z wadliwym sprzętem lub brakami personalnymi. W takich przypadkach o wiele lepiej pomyśleć o prywatnym gabinecie. Tutaj czas oczekiwania na badanie wynosi maksymalnie kilka dni, a nad jego przebiegiem czuwa osoba wykwalifikowana, której nie brakuje wiedzy i praktyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *