Sposoby badania reakcji psychofizjologicznych wariografem

Zdrowie

Sposoby badania reakcji psychofizjologicznych wariografem

Badanie wariografem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego, skoro okazuje się, że za jego pomocą można badać reakcje psychofizjologiczne zachodzące w ludzkim organizmie. Jak to jednak zrobić? Jakie sposoby wykorzystać? Sprawdzamy!

Metoda pytań i odpowiedzi

Najpopularniejszym sposobem jest metoda pytań i odpowiedzi. Na czym ona polega? Przede wszystkim badanemu zostają przypięte czujniki, które będą badać zachodzące zmiany w reakcjach fizjologicznych. Całe badanie opiera się na zadawaniu przez biegłego pytań, na które badany odpowiada „tak” lub „nie”. Aby jednak badanie zapewniło dobre wyniki i pozwoliło dobrze wychwycić, a następnie zarejestrować i odczytać reakcje fizjologiczne organizmu badanej osoby, należy dobrze sformułować pytania. Przede wszystkim muszą one być bezpośrednio związane z daną sytuacją, która jest przedmiotem badania.

Badanie z wykorzystaniem obrazów

Bardzo dobre wyniki dają badania wariografem, w których wykorzystuje się obrazy. Jak się https://www.wariograf.com.pl okazuje, nie tylko słowa są w stanie spowodować zmiany w reakcjach, ale również to, co widzimy. Nie potrzeba nic tłumaczyć, słowa są po prostu zbędne. Wystarczy badanej osobie przedstawić kilka obrazów z uwzględnieniem tego, które ma związek ze zdarzeniem, które jest przedmiotem badania, a następnie obserwować, co dzieje się na urządzeniu i jakie zmiany zachodzą w reakcjach fizjologicznych.

Badanie samych reakcji organizmu

Nowością jest metoda, w której padają pytania, ale biegły nie oczekuje odpowiedzi, niepokazywane są też żadne obrazy, czy filmy. Za to uwaga skupia się na tym, co wskazują monitory. Aż trudno w to uwierzyć prawda? A jednak taka metoda okazuje się bardzo pomocna i skuteczna, w końcu badanie wariografem opiera się na badaniu reakcji fizjologicznych organizmu na zadawane pytania. Działa on automatycznie, nie możemy go kontrolować, nie działa zgodnie z naszą wolą. W praktyce oznacza to, że nie potrzeba słów, by wychwycić wszystkie zachodzące zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *