Nadżerka, czyli problem dotykający wielu kobiet

Ginekolog

Nadżerka jest to dolegliwość, która początkowo wydaje się niepozorna, lecz może powodować bardzo poważne problemy. Oczywiście mowa jest tutaj o dość długim czasie jej działania, gdyż sama w sobie jest nieszkodliwa. Niemniej jednak nieleczona może doprowadzić do powstania raka szyjki macicy. Dlatego też powinniśmy dowiedzieć się czym jest nadżerka, a także jak ją wykrywać po to, aby po chronić swoje zdrowie. Zacznijmy więc od samego początku.

Czym jest nadżerka?

Nadżerka to bardzo niepozorna ranka. Z reguły ma ona brodawkowata powierzchnię i powstaje właśnie w szyjce macicy. Tak naprawdę można wyróżnić wiele powodów dlaczego kobiety posiadają taką dolegliwość. W wielu sytuacjach odnosi się do drobnych mikrourazów, a także zaniedbania różnego rodzaju stanów zapalnych dróg rodnych, które mi zostały odpowiednio wyleczone. Oprócz tego antykoncepcja w tym w szczególności wkładka domaciczna także może powodować pojawienie się takie dolegliwości. Nadżerka jest niestety trudna do wykrycia samodzielnie, niemniej jednak można podejrzewać jej istnienie w momencie, gdy odczuwamy między innymi bóle w okolicach krzyżowo-lędźwiowej, czy też podbrzuszu, mamy małe białe upławy o nieprzyjemnym zapachu, a także mamy plamienie po miesiączkach, czy też po stosunku. Oczywiście te objawy są dość ogólne i mogą dotyczyć także innych chorób lub też po prostu być stałym elementem związanym z naszą budową ciała. Dlatego też nie możemy od razu analizować, że mamy tutaj problem z nadżerką.

Nadżerka – jak ją wykryć?

W efekcie więc chcąc wykryć takie zjawisko warto udać się do ginekologa by ten wykonał odpowiednią diagnostyka, a tym samym sprawdził, czy mamy ten problem. W praktyce lekarz może zlecić między innymi kolposkopie, czyli badanie przypominające ultrasonografia przezpochwowa, jak i cytologię poprzez pobranie próbki z naszej szyjki macicy. Musimy być świadomi, że nadżerka jest uważana za stan przedrakowy. W efekcie więc jeżeli nie będzie odpowiednio wleczona może zgotować https://ginekolog-warszawa.pro/ nam bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Całą terapię należy zasad więc jak najszybciej, a to wszystko zacząć od wyeliminowania stanu zapalnego, a następnie leków niwelujących wszelkiego rodzaju problemy w naszej macicy. W wielu sytuacjach będzie potrzebna dość inwazyjna metoda poprzez bezpośrednie nakładanie odpowiednich maści na nasz chory nabłonek. Oczywiście w momencie, gdy zetkniemy się mocno rozwiniętą nadżerkę można jak najbardziej usunąć ją poprzez zabiegi elektroniczne, czy też laserowe,a także przez wymrażanie. Rozwiązanie jest wiele i faktycznie nie ma problemu z usuwaniem. Istotny jest jednak czas, by zrobić to jak najszybciej, po to aby nie dopuścić do jej rozwoju.

Nadżerka – niewielki problem, o wielkim znaczeniu

Tak, czy inaczej mogłoby się wydawać, że tak niewielki problem jak nadżerka nie będzie u nas powodował żadnych konsekwencji. Niemniej jednak nieleczona jest bardzo niebezpieczna, dlatego też szanowne panie Proszę pamiętajcie o swoim regularnym badaniu i wizytach u ginekologa. Powinny być częste i w miarę regularne, przynajmniej na tyle na ile jest to możliwe, by móc szybko wykrywać potencjalnych zmiany i to nie tyczy się tylko nadżerki. Bardzo często zaniedbujemy nasz układ moczowo-płciowy przez co w późniejszym okresie możemy narazić się na niezwykle poważna dolegliwości. Jest nie chcemy tego dopuścić to Zastanówmy się nad swoim zachowaniem. W efekcie będziecie mogły cieszyć się długim zdrowiem, jak i poprawnym funkcjonowaniem całego organizmu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *