Jak pozbyć się cellulitu?

Uroda

Cellulit to taki rodzaj tkanki tłuszczowej, który spędza sen z powiek wielu osobom. Mimo że jest to proces naturalny, często wynikający ze zmian cyklu hormonalnego podczas całego życia, spora część osób nie akceptuje tej części swojego ciała.

Na cellulit jest parę sposobów. Jeśli chcesz spróbować się go pozbyć, to zapoznaj się z nimi i spróbuje je wypróbować.

Endermologia — sposób na cellulit.

Endermologia to zabieg, który można wykonać jedynie w najlepszych i najbardziej zaawansowanych salonach urody. Jest to masaż podciśnieniowy, który jest wykonywany za pomocą specjalnej głowicy zasysającej fałdy skóry. Podciśnienie sprawia, że przemiana materii w miejscu jest o wiele większa niż w innych miejscach.

Według specjalistów z Salonu Urody Impress (https://impress.waw.pl/zabiegi-na-cialo/endermologia.php) endermologia daje naprawdę dobre efekty u osób, które zmagają się z cellulitem już od dawna i mają obniżoną przemianę materii. Zabieg ten sprawdzi się więc u kobiet po ciąży, osób starszych lub takich z obniżoną odpornością.

Ćwiczenia na cellulit

Przed udaniem się do salonu kosmetycznego najpierw warto wypróbować ćwiczenia na cellulit. Wykonywane z regularnie dają naprawdę niesamowite efekty.

Najlepsze ćwiczenia na cellulit to takie, które aktywizują nie tylko same mięśnie ud, ale również mięśnie brzucha i pupy. Cały ten obszar musi pracować, aby zmniejszyć tkankę tłuszczową.

Tak naprawdę wystarczy wykonywać takie ćwiczenia 20 minut dziennie i można podczas nich na przykład oglądać telewizję. Nie są one męczące, a efekty widać już po miesiącu.

Czy dieta pomoże w walce z cellulitem?

Oczywiście, odpowiednia dieta przyczyni się do mniejszego odkładania się tłuszczu w ciele w ogóle, dlatego warto ją stosować. Jednak nie ma jednej cudownej diety, która pomoże w zmniejszeniu cellulitu. Nawet picie hektolitrów wody na dłuższy okres nie zmniejszy “pomarańczowej skórki”.

Czy cellulit może być objawem choroby?

Warto jednak zastanowić się, czy nagłe nagromadzenie cellulitu nie jest związane ze zmianami hormonalnymi w naszych ciałach. Zazwyczaj te zmiany są normalne (na przykład podczas ciąży lub dojrzewania).

Jednak czasami zmiany te są patologiczne i mają one negatywny wpływ na nasze samopoczucie i skórę w ogóle. Jeśli masz podejrzenia, że cellulit jest właśnie oznaką takich zmian, to jak najszybciej zgłoś się do lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *