Jak chudnąć efektownie? Czyli jak działa powolne odchudzanie

Zdrowie

 

Powolne odchudzanie – nie brzmi to zbyt zachęcająco, jednak dla osób egzystujących od diety do diety, z których nic nie wynika, to bardzo dobra propozycja. Ostatnia dieta jakoś tak nie wiadomo, kiedy skończyła się nie przynosząc zamierzonego rezultatu. 

 

Jeden mały grzeszek, potem drugi, trzeci i tak jakoś już nie ma diety, a my zjadamy wszystko na co jest ochota.

 

Można sobie pozwolić, w końcu te 2 kilogramy spadły a od jutra znów będzie żelazny rygor. 

Zresztą taka bomba kaloryczna od czasu do czasu jest wskazana, żeby pobudzić przemianę materii, zmusić ją do szybszej pracy, więc tak naprawdę można założyć, że na dobre nam to wyjdzie. 

 

Oszukujemy się tak często wiele dni, tygodni, wierząc, że jutro wszystko będzie inaczej, ale niestety nie jest.

Jak zacząć się odchudzać efektywnie?

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Samo się nie zrobi. 

Bilans jest taki, że mówimy, myślimy, szykujemy się do odchudzania codziennie a tak naprawdę przestrzegamy tego 2, 3, może 4 tygodnie w ciągu roku.

Zapewne zastanawiasz się jak szybko i efektownie schudnąć?

 

Należy zmienić podejście. Zastosować metodę małych kroczków i nie oczekiwać cudów po kilku dniach. To taka inwestycja długoterminowa, która na pewno bardziej się nam opłaci.  Jeśli w przeciągu roku nie uda nam się schudnąć to przynajmniej nie przybędzie nam kilka nowych kilogramów.

Jedz regularnie

Pierwsza rzecz to nie objadanie się wieczorami. Normalna kolacja ok. 18-19 i dajmy naszemu organizmowi odpocząć aż do rana. To trudne.   Wiadomo, wieczorem wszystko smakuje lepiej i aż się prosi, żeby skubnąć albo pochrupać, ale naprawdę warto odpuścić.  Nasze ciało, które przez noc nie musi trawić dużych ilości pokarmów już rano odwdzięcza nam się lepszym samopoczuciem.

Nie przejadaj się

Druga sprawa to ilość i wielkość posiłków. Nie ma co najadać się na zapas. Jedzenie nam nie ucieknie, to nie te czasy. Tak samo ważne jak niejedzenie przed snem jest jedzenie w ciągu dnia.  Warto zmniejszyć odrobinę wielkość posiłków i rozłożyć je sensownie w czasie. Takie rozwiązanie pozwali nam uniknąć napadu głodu wieczorem. Jeśli bez słodyczy trudno nam się obejść to najlepiej delektować się nimi w pierwszej części dnia, wtedy mamy jeszcze wystarczająco czasu, aby zamienić je w energię a nie w dodatkowe centymetry.

Zacznij ćwiczyć

Dodatkowo sprzymierzeńcem jest tutaj ruch. Nie trzeba od razu kupować karnetu na siłownię. W codziennych wyborach nie zawsze kierować się wygodą. Spacer nawet raz w tygodniu dla naszego organizmu ma duży sens. To nie są wielkie zmiany i dla wielu osób bezsensu, bo nie przynoszą szybkiego efektu wow! Niektórzy dojrzewają do takich wniosków wiele lat. Oszukiwanie się dzień w dzień, że od jutra wszystko będzie inaczej to zmarnowany czas. Być może na zadowalający efekt wizualny przyjdzie nam trochę poczekać, za to korzystne zmiany w naszej głowie przyjdą znacznie szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *