Poradnia rehabilitacyjna

Konsultacje lekarzy specjalistów rehabilitacji

  • Dr n. med. Agnieszka Spinek
  • Dr n. med. Barbara Kopff
  • Dr n. med. Radosław Wróbel

Fizjoterapeuci

  • Mgr Radosław Kuśmierczyk, spec. fizjoterapii
  • Mgr Andrzej Kaczmarek
  • Mgr Joanna Kuznowicz
  • Mgr Joanna Kociszewska
  • Mgr Iwona Kozłowska
  • Technik fizjoterapii Marcin Olas

Zbiegi fizjoterapeutyczne:

Kinezyterapia – w naszej poradni stawiamy na indywidualną pracę fizjoterapeutów z naszymi pacjentami. Fizjoterapeuci pracujący z pacjentami są absolwentami licznych szkoleń i kursów. Między innymi NDT Bobath, PNF, terapii manualnej, stabilizacji centralnej, stabilizacji stawów kończyn, stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa i wielu innych. Naszą wiedzę i doświadczenie opieramy na standardach wytyczonych przez Międzynarodową Federację Fizjoterapeutów Ortopedycznych i Manualnych (IFOMPT). W naszej poradni wykonujemy zabiegi neuromobilizacji, prowadzimy terapie mięśniowo – powięziowych punktów spustowych oraz pracujemy w oparciu o taśmy anatomiczne Myersa.

Fizykoterapia – naszym pacjentom wykonujemy zabiegi na najnowocześniejszych aparatach do elektroterapii. W naszej ofercie znajdziecie Państwo takie zabiegi jak: naświetlanie lampą sollux, naświetlania lampą Bioptron, pole magnetyczne, diatermię krótko falową, jonoforezę, galwanizację, prądy diadynamiczne, prądy interferencyjne, prądy TENS i wiele innych. W ofercie posiadamy także nowoczesną aparaturę do ultradźwięków i laseroterapii.

Hydroterapia – dla naszych pacjentów, przygotowaliśmy nowoczesną, wannę do hydroterapii. Posiadamy również dwie wirówki. Dla kończyn górnych oraz kończyn dolnych połączonej z funkcją masażu odcinka lędźwiowo- krzyżowego kręgosłupa.

Masaż – każdy zabieg masażu dobierany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz wykonywany jest według zaleceń lekarskich.

Kinesiology Taping (Plastrowanie) – metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu ciała specjalnymi plastrami. Efekt działania uzależniony jest od techniki naklejenia. Plaster nie ogranicza ruchów, swoimi parametrami zbliżony jest do parametrów skóry. Nie zawiera leków i jest odporny na działanie wody. Dzięki falowemu utkaniu umożliwia swobodny przepływ powietrza i jest hypoalergiczny. W zależności od dobranej techniki naklejenia, zmniejsza dolegliwości bólowe, zmniejsza obrzęk limfatyczny, zwiększa siłę mięśniową, poprawia mikrokrążenie, zabezpiecza stawy przed urazami. Zastosowanie plastrów jest nieograniczone.

Terapia manualna – indywidualna praca z pacjentem według metod terapii manualnej (IFOMPT).